play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Straż Miejska sprawdza co przedsiębiorcy robią z odpadami

today9 marca 2021

Background

Posypały się mandaty i pouczenia. Straż Miejska z Bytomia skontrolowała warsztaty samochodowe i zakłady wulkanizacyjne.

Nałożone mandaty karne i szereg pouczeń to efekt kontroli przeprowadzonej przez bytomską Staż Miejską. Tym razem wzięto pod lupę zakłady wulkanizacyjne i warsztaty samochodowe. Sprawdzano czy we właściwy sposób pozbywają się opon i innych wytworzonych w wyniku swojej działalności odpadów.

– Kontrola jaką przeprowadzili strażnicy miejscy z Bytomia wykazała, że nie wszyscy przedsiębiorcy posiadali wymagane dokumenty. Część z nich nie miała podpisanych indywidualnych umów na odbiór odpadów komunalnych oraz rachunków za odbiór odpadów wytworzonych w wyniku działalności – tłumaczy Tomasz Sanecki z bytomskiego magistratu.

Jeśli zakład wulkanizacyjny nie oferuje odbioru starych opon, a mieszkańcy Bytomia muszą się ich pozbyć na własną rękę, mogą to zrobić oddając je do PSZOK, przy alei Jana Pawła II, pod warunkiem, że wnoszą do gminy opłatę za gospodarowanie odpadami.

Na problem porzuconych, starych opon zwrócili uwagę zarządcy wspólnot mieszkaniowych, którzy znajdowali je przy placykach gospodarczych. Jak zaznacza Straż Miejska kontrole bytomskich zakładów będą kontynuowane.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content