play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: Strażacy pomagają w dotarciu na szczepienie

today2 lutego 2021

Background

Bytomscy strażacy aktywnie wspomagają ogólnopolską akcję szczepień przeciwko Covid-19 pomagając w transporcie osobom, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień.

Organizatorem transportów jest koordynator gminny ds transportu, który współpracuje w tym zakresie z punktami szczepień. – Po otrzymaniu informacji o potrzebnej pomocy w dotarciu na szczepienie dysponowany jest samochód wraz z dwoma strażakami, którzy zachowując odpowiedni reżim sanitarny zabierają wskazaną osobę z miejsca zamieszkania, dowożą do punktu szczepień oraz odwożą do domu – mówi Wojciech Krawczyk, rzecznik prasowy bytomskiej straży pożarnej.

Strażacy służą też pomocą przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu oraz dojściu do budynku. Wszystko to odbywa się zgodnie z wytycznymi dla PSP/OSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów.

W działania aktywnie włączyli się druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Bytomia: OSP Sucha Góra, OSP Górniki oraz OSP Stolarzowice. Informacje dotyczące transportu do punktu szczepień można uzyskać pod miejskim numerem telefonu: 32 428 38 88

W ramach prowadzonych działań strażacy będą również dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.”

Foto i źródło: PSP Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content