play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Bytom tnie czynsze! Skorzystają szewcy, kuśnierze i krawcy

today22 lipca 2020

Background

Rozwój technologii oraz zmiany na rynku sprawiają, że wiele zawodów zanika. Bytom chce zatroszczyć się o przedstawicieli zanikających zawodów, którzy od teraz mogą ubiegać się o obniżkę czynszu za lokal użytkowy.

Na terenie naszego miasta działa prawie 70 zakładów, które prowadzą przedstawiciele zanikających zawodów. Są wśród nich między innymi: tapicerze, krawcy, kuśnierz, szewcy, zegarmistrze czy zakład kaletniczy. Chcemy zatroszczyć się o tych przedsiębiorców, po to, aby ich zakłady nie zniknęły z mapy Bytomia – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Przedstawiciele zanikających zawodów wynajmujący lub dzierżawiący gminne lokale użytkowe mogą ubiegać się o obniżkę stawki czynszu nawet o 30%. Oferta czasowej obniżki czynszu najmu lub czynszu dzierżawnego dotyczy 34 branż – zgodnie z wykazem zawartym w Zarządzeniu 277/20 Prezydenta Bytomia z 8 lipca 2020 r.

Aby skorzystać z pomocy nie można mieć zaległości za zajmowany lokal użytkowy. Ci przedsiębiorcy, którzy swoje zaległości rozłożyli na raty (i są spłacane przez przynajmniej kolejnych pięć miesięcy) też mogą skorzystać z obniżki – informuje Paulina Grobelny, kierownik Biura Spraw Lokalowych.

Taka zniżka przydzielana jest czasowo na rok. Istnieje możliwość jej przedłużenia na kolejne okresy dwunastomiesięczne – nie można jednak w tym czasie zmienić rodzaju prowadzonej działalności. Obniżka przyznawana będzie od pierwszego dnia następnego miesiąca po złożeniu kompletnego wniosku.

O tym, komu zostanie przyznana obniżka czynszu zdecyduje prezydent na podstawie opinii komisji złożonej z przedstawicieli: Bytomskich Mieszkań, Biura Spraw Lokalowych, Wydziału Strategii, Funduszy Europejskich i Obsługi Inwestora, Wydziału Spraw Obywatelskich oraz Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Fot: Pixabay

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content