play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Bytom: „To wydarzenie, które elektryzuje całą tenisową Polskę”

today16 kwietnia 2021

Background

Bytom będzie od dziś stolicą polskiego tenisa. W Hali na Skarpie odbędzie się mecz Polska – Brazylia w ramach Billie Jean King Cup – to nowa odsłona dawnego Fed Cup, czyli międzypaństwowa rywalizacja kobiet.

W Bytomiu na korcie zaprezentują się między innymi Magda Linette czy Urszula Radwańska. – To dla nas w tym roku kluczowa impreza – mówi prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński:

– Jest to wydarzenie bardzo ważne dla polskiego tenisa. Na stulecie Polskiego Związku Tenisowego, które obchodzimy w tym roku, cieszymy się, że możemy wspólnie taką imprezę – bardzo trudną imprezę  – zorganizować w tak trudnym czasie, właśnie na Śląsku. Mecz z Brazylią o awans do grupy światowej, to wydarzenie, które elektryzuje całą tenisową Polskę, bo jest to dla nas niezwykle ważny mecz. I ten niezwykle ważny mecz dzieje się w Bytomiu.  

– Brazylijki to trudny przeciwnik – mówi Dawid Celt, kapitan naszej reprezentacji:

– Grają taki typowy tenis, dla tych rejonów świata. Tenis oparty na defensywie, charakterystyczny dla kortów ziemnych, powtarzalnie, regularnie, ale nie jest to tenis, który posiada jakieś atomowe uderzenie z jednej, czy drugiej strony. Szanujemy oczywiście rywalki, ale znamy swoją wartość – skupiamy się na sobie.

Pierwszy mecz już dzisiaj o godzinie 14:00. Jeśli nasza kobieca reprezentacja pokona w Bytomiu zespół Brazylii, to wróci do światowej elity.

Fot. Zdjęcie poglądowe

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content