play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: Tragiczny pożar przy Tramwajarzy. Jedna osoba nie żyje

today30 grudnia 2020

Background

Od wczesnych godzin porannych trwa walka z pożarem w Bytomiu przy ul. Tramwajarzy. Dwie osoby trafiły do szpitala, ale niestety jedna z nich zmarła. Pożar jest już opanowany, ale dogaszanie może potrwać jeszcze kilka godzin.

Kiedy na miejscu pojawili się strażacy potwierdzili oni pożar na parterze budynku, poddasza i dachu. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji trzech osób, które przebywały wewnątrz, w tym jednej nieprzytomnej. Dwie z nich zostały zabrane do szpitala. Rozpoczęła się akcja gaśnicza, w której brało udział ponad czterdziestu strażaków – relacjonuje Wojciech Krawczyk, oficer prasowy PSP w Bytomiu.

Pożar został zlokalizowany i opanowany i nie ma zagrożenia, że się rozprzestrzeni na inne budynki. – Nasze działania potrwają jednak jeszcze kilka godzin. Jest to pożar poddasza i dachu, bardzo wysoka temperatura panuje na poddaszu. Prowadzimy działania z zewnątrz i wewnątrz. Musimy ten dach rozebrać, dlatego nasze działania potrwają jeszcze kilka godzin – dodaje Wojciech Krawczyk.

Foto: PSP Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content