play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Trwają konsultacje ws. ul. Miarki. Kierowcy niezadowoleni z nowego rozwiązania

today6 października 2021

Background

W Bytomiu trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami, a ich tematem są tymczasowe zmiany organizacji ruchu na ulicy Miarki.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Miarki w Bytomiu wprowadzono w połowie września na okres 1,5 miesiąca. Zrezygnowano z dodatkowego pasa, który zastąpiły m.in. miejsca parkingowe. Miasto prowadzi od poniedziałku konsultacje z mieszkańcami odnośnie aktualnego rozwiązania. Od wyników rozmów zależeć będzie w jakim stopniu zostanie ono wykorzystane przy tworzeniu docelowej organizacji ruchu.

Mieszkańcy i użytkownicy ul. Miarki będą mieli okazję wziąć udział w konsultacjach społecznych także w środę od godziny 16:00 do 19:00, a także w czwartek od 10:00 do 18:00. Na skrzyżowaniu ul. Miarki z ul. Moniuszki stanie punkt konsultacyjny, gdzie będzie można zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia – mówi w rozmowie z nami Małgorzata Węgiel-Wnuk z Urzędu Miasta w Bytomiu.

Zaproponowane zmiany są wynikiem diagnozy jaką zamówili urzędnicy. Badania polegały na pomiarze prędkości, a także parkowania oraz natężenia ruchu. Nasza reporterka poprosiła mieszkańców o opinię w tym temacie.

Jest problem z przejazdem z Szombierek i dostania się do Pogody. Utrudnienie dla Bytomia, a także mieszkańców dla mieszkańców, bo tam się korkuje. Ostatnio nawet karetka miała problem, żeby przejechać, bo nie szło zrobić korytarza życia – mówi bytomski kierowca.

Kto to wymyślił?! To bardzo nie wyszło. Dla nas kierowców to korki i niepotrzebne zużycie paliwa! – denerwował się inny z zapytanych mieszkańców.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content