play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Uszkodzony odcinek ulicy Racjonalizatorów już po remoncie

today12 maja 2020

Background

Zakończył się remont ulicy Racjonalizatorów w Bytomiu-Miechowicach, który spowodowany był powstałym obok ulicy zapadliskiem. Droga ze względów bezpieczeństwa była zamknięta. Dzięki porozumieniu między miastem a kopalnią, możliwy był jej remont, który kosztował ponad 200 tysięcy złotych.

Nastąpił już odbiór wykonanych prac na ul. Racjonalizatorów od ul. Bluszczowej do ul. Łaszczyka, dzięki czemu możliwe było przywrócenie ruchu na drodze. Ograniczenia tonażowe zostały usunięte dzisiaj.

Zakres prac na ul. Racjonalizatorów obejmował m.in.: wzmocnienie korpusu drogowego w miejscu wystąpienia szkody, na odcinku około 70 metrów, poprzez rozbiórkę warstw bitumicznych, podbudowy, ułożeniu warstwy wzmacniającej podłoże, odtworzeniu warstw podbudowy z kruszyw oraz odtworzeniu warstw bitumicznych.

Wartość wszystkich robót to 218 380 zł, a całość na podstawie zawartej ugody na usuwanie szkód górniczym w infrastrukturze drogowej, finansowana była przez Zakład Górniczy Spółkę: Weglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK „Bobrek–Piekary Ruch Bobrek”. Ten rejon czeka jeszcze remont chodnika.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content