play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Włamał się do domu jednorodzinnego i sterroryzował nożem mieszkańca

today23 kwietnia 2020

Background

Włamał się do domu jednorodzinnego i sterroryzował nożem mieszkańca. Mowa o 32-letnim mieszkańcu Bytomia, który dopuścił się rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Krótko po zdarzeniu napastnik został zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 kwietnia po godzinie 20.00. Policja odebrała zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych na terenie miasta. W rozmowie z właścicielem posesji śledczy ustalili, że kilka minut wcześniej przez okno balkonowe do wnętrza domu włamał się mężczyzna, a następnie grożąc mu nożem, zażądał wydania gotówki. 63-letni lokator był jednak nieugięty, więc napastnik wycofał się i zbiegł.

Policja namierzyła, a następnie obezwładniła i zatrzymała 32-letniego napastnika. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli przy nim nóż kuchenny, który, jak się później okazało, został użyty podczas napadu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 32-letniemu bytomianinowi zarzutu rozboju z użyciem noża. Wczoraj sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu. Sprawca rozboju za kratami może spędzić najbliższe 12 lat.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content