play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: Włamywacze w rękach policji. To jednak nie wszystko

today26 stycznia 2022

Background

Bytomscy policjanci namierzyli i zatrzymali włamywaczy, którzy dokonali kradzieży w 10 placówkach handlowych. Na tym jednak nie koniec. Sprawcy odpowiedzą także za inne przewinienia.

Mundurowi z komisariatu na Stroszku prowadzili śledztwo w sprawie włamań do jakich dochodził w Bytomiu, a także Radzionkowie. Jak udało się ustalić kryminalnym podejrzani okradli blisko 10 placówek handlowych, tj. sklepów, kiosków oraz lokali gastronomicznych. Łupem złodziei padały papierosy, pieniądze, elektronarzędzia i narzędzia budowlane. Łączne straty wyniosły blisko 8 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili, że za włamania odpowiadało dwóch mężczyzn, których udało się zlokalizować.

Policjanci w poniedziałek postanowili zatrzymać jednego z nich w mieszkaniu. Akcja przebiegła bez najmniejszego problemu. Dodatkowo w lokalu 26-latka mundurowi znaleźli 5 działek dilerskich amfetaminy.

Następnie stróże prawa udali się po drugiego sprawcę. Zastali go w jego piwnicy, gdzie towarzyszył mu jeszcze jeden mężczyzna. Podczas zatrzymania złodzieja, jego kolega uderzył jednego z funkcjonariuszy pięścią w tył głowy. W efekcie 34-latek także trafił w ręce policji. Okazało się, że we wspomnianej piwnicy także znajdowały się narkotyki. Kryminalni zabezpieczyli 200 działek dilerskich amfetaminy.

Włamywaczom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Trzeciemu mężczyźnie 3 lata więzienia za naruszenie nietykalności funkcjonariusza.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content