play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Wspomnienia o niedźwiedziach odżyją w Parku Kachla. Nowy dzierżawca dawnej kawiarni

today28 października 2021

Background

Na terenie dawnego Miejskiego Ogrodu Zoologiczne w Bytomiu pojawi się nowy obiekt gastronomiczny. To kolejne „życie” jakie otrzymuje ta lokalizacja w Parku Kachla.

Nowy dzierżawca byłej kawiarni „Pod Misiami”, która znajduje się na terenie dawnego Miejskiego Ogrodu Zoologicznego prowadzi już prace remontowe. Mają one tchnąć nowe życie w obiekt. Odnowiono już elewacja budynków, a obecnie trwają prace przy oczku. Wyremontowana zostanie także charakterystyczna rzeźba niedźwiedzi.

Nowy dzierżawca byłej kawiarni „Pod Misiami” przygotowuje nowe, świetne miejsce, w którym bytomianie będą mogli spędzać czas., skorzystać z oferty gastronomicznej jak również wypić kawę. Obiekt znalazł nowego dzierżawcę, który zagospodarowuje dwa budynki o łącznej powierzchni dwudziestu metrów kwadratowych. Zadba także o teren z oczkiem wodnym znajdującym się pomiędzy tymi budynkami – mówi naszemu reporterowi Małgorzata Węgiel – Wnuk, rzeczniczka UM w Bytomiu.

Dawniej w tym miejscu znajdował się Miejskie Ogród Zoologiczny, który zamieszkiwały niedźwiedzie brunatne, będące jedną z największych atrakcji miasta. Dziś pozostały już po nich tylko wspomnienia. Miejsce na przestrzeni lat zmieniało swoje oblicze.

Najstarsi mieszkańcy najpewniej pamiętają żyjące jeszcze w parku niedźwiedzie brunatne, które mieszkały tu w latach 60. Młodsi mogą pamiętać żółwia, który pływał w sadzawce, a także dawne niedźwiedzie groty, w których mogli się chować – zapowiada rzeczniczka bytomskiego magistratu.

Dzierżawca prowadzi inwestycję w porozumieniu ze Śląskim Konserwatorem Zabytków.

 

fot.: UM Bytom

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content