play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Wstrzymane odwiedziny w Szpitalu Górniczym

today4 marca 2020

Background

Do odwołania wstrzymane są odwiedziny pacjentów na wszystkich oddziałach szpitalnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu.

  • To działanie na wyrost, niemniej ze względu na potwierdzony pierwszy przypadek koronawirusa w województwie lubuskim wolimy dmuchać na zimne – uspokaja Jerzy Pieniążek, dyrektor WSS nr 4.

W szpitalu zachowywane są wszystkie procedury bezpieczeństwa. Dodajmy, że według nich, pacjenci z podejrzeniem koronawirusa mają specjalnym transportem zostać przewiezieni do szpitala zakaźnego.

Jako, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu jest jednym z największych szpitali w regionie, w którym codziennie udzielane są świadczenia setkom pacjentów z całego Śląska (oraz spoza województwa) zarówno na oddziałach szpitalnych, jak i w poradniach specjalistycznych, uznano, że wstrzymanie odwiedzin chorych będzie jednym z elementów eliminujących ryzyko ewentualnego zarażenia tym niebezpiecznym wirusem.

Szpital przypomina: osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w miejscach występowania koronawirusa i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, powinny najszybciej powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną.

Informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem udzielane są pod numerem: 800 190 580.

 

źródło:www.szpital4.bytom.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content