play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: Zaatakował Inspektorów Sanitarnych! Nie chciał dopuścić do kontroli restauracji w Szombierkach

today2 sierpnia 2021

Background

Policjanci Komisariatu Policji w Bytomiu zatrzymali 43-latka, który przemocą usiłował nie dopuścić do kontroli Sanepidu w restauracji. Wobec mężczyzny prokurator zastosował już dozór policyjny. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 

 

W czwartek, 29 lipca, dyżurny bytomskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące utrudniania pracy pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. Nie mogli przeprowadzić kontroli w restauracji mieszczącej się w dzielnicy Szombierki. Na miejscu, mundurowi zastali bardzo agresywnego mężczyznę.

Jak się okazało, 43-latek szarpiąc i wypychając pracownicę sanepidu, chciał uniemożliwić jej dokończenia przeprowadzanej inspekcji. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, a kontrola została przeprowadzona do końca.

 

Warto przypomnieć, że pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonujący czynności służbowe jest funkcjonariuszem publicznym. Mówi o tym artykuł 115 paragraf 13 Kodeksu Karnego.

Natomiast artykuł 222 paragraf 1 Kodeksu Karnego stanowi, że „Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas, lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”.

Wobec zatrzymanego mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny, a sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

 

Fot: Facebook/ Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Bytomiu

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content