play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Zaatakował policjanta. Funkcjonariusz bronił się paralizatorem

today28 sierpnia 2020

Background

Zaatakował policjanta. Mowa o 24-latku, który rzucił w funkcjonariusza butelką z alkoholem. Ta nieszczęśliwie trafiła go w głowę. Na szczęście policjant zachował przytomność i obezwładnił agresora paralizatorem. Napastnik decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

W środę w godzinach po południowych policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego patrolowali centrum miasta. Na ulicy Witczaka w okolicach sklepu „Biedronka” uwagę śledczych przykuło dwóch biegnących mężczyzn. Jeden z nich trzymał w rękach dużą butelkę alkoholu. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogła zostać skradziona, więc natychmiast zareagowali. Podczas próby zatrzymania mężczyzna rzucił butelką z alkoholem w kierunku policjanta, a ta nieszczęśliwie trafiła go w głowę. Policjant zachował przytomność i przy użyciu paralizatora obezwładnił, a następnie zatrzymał agresora. Napastnik noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjant po zdarzeniu został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podczas zbierania materiału dowodowego śledczy potwierdzili, że zatrzymani mężczyźni, chwilę wcześniej skradli alkohol w pobliskim sklepie. Teraz dodatkowo odpowiedzą za kradzież.

źródło: KMP Bytom

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content