play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Ulica Zabrzańska doczeka się remontu

today18 maja 2020

Background

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił przetarg na remont ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki. Remont, który potrwa około 2 tygodni zaplanowano w wakacje.

Jezdnia na tym odcinku jest w bardzo złym stanie technicznym przez tworzące się koleiny, ubytki w nawierzchni i spękania. Oprócz jezdni wyremontowany zostanie także fragment chodnika po południowej stronie ul. Zabrzańskiej (po stronie starego stadionu Szombierek Bytom/targowiska).

Warto podkreślić, że droga wojewódzka DW 925, której częścią jest ul. Zabrzańska, jest drogą kluczową pod względem komunikacyjnym, a tym samym obciążona jest dużym ruchem. Zakres robót remontowych będzie obejmował wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej. Górna warstwa ścieralna odtworzona będzie w technologii mineralno-grysowej SMA, która jest bardziej odporna na koleinowanie, od tradycyjnych mieszanek mineralno-bitumicznych. Warto dodać, że w ramach robót zaplanowano również m.in.: rozbiórkę chodników, remonty cząstkowe nawierzchni chodnika z płytek betonowych, a także wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego strukturalnie.

Remont będzie prowadzony najpierw na jednym pasie ruchu. Ruch będzie wtedy prowadzony po nieremontowanym pasie. W przeciwnym kierunku kierowcy będą poruszać się objazdem. Następnie ruch zostanie przerzucony na wyremontowany pas.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content