play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Bytom: Zastraszyli go, dlatego przekazał im kilkanaście tysięcy złotych

today27 sierpnia 2021

Background

Sąd Rejonowy w Bytomiu zastosował areszt tymczasowy dla 5 sprawców wymuszenia rozbójniczego. Mężczyźni w kwietniu bieżącego roku wymusili od 29-letniego mieszkańca Kalet kilkanaście tysięcy złotych i skradli mu telefon komórkowy. Ponadto, podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nich narkotyki. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali wczoraj ostatniego ze sprawców wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w kwietniu bieżącego roku. 29-letni mieszkaniec Kalet zawiadomił, że w Bytomiu kilku mężczyzn grożąc mu, zmusiło go do przekazania kilkunastu tysięcy złotych. Skradli mu również telefon komórkowy. Mundurowi w toku prowadzonego śledztwa ustalili, że w procederze brało udział 5 mężczyzn, w wieku od 25 do 35 lat. Sprawcy ukrywali się przed policją, bo jak się okazało, w przeszłości mieli już konflikty z prawem.

Podczas zatrzymywania stróże prawa znaleźli przy nich także narkotyki – łącznie ponad 60 gramów amfetaminy i 400 gramów marihuany. Na wniosek prokuratora i śledczych, decyzją sądu, wszyscy sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content