play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Zderzenie autobusu z samochodem osobowym! Ranny kierowca, ranni pasażerowie

today5 lipca 2021

Background

Ranny kierowca autobusu, ranni też pasażerowie. Wracamy do wypadku autobusu, który zderzył się z osobówką na wylocie z Bytomia na Chorzów na ulicy Katowickiej.

Autobus wyleciał z trasy, skosił słup trakcyjny i zatrzymał się na torowisku tramwajowym. Tramwaje siłą rzeczy nie kursują. Od strony Katowic dojeżdżają tylko do zajezdni w Łagiewnikach, od Bytomia do Placu Sikorskiego. Między nimi pasażerów wozi autobusowa komunikacja zastępcza.

Na miejscu utworzył się też korek samochodów. Od strony Chorzowa ustawia się już na wysokości straży pożarnej – informują nasi słuchacze. 

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Zderzenie autobusu z samochodem osobowym w Bytomiu na ulicy Chorzowskiej. Jak informują nas słuchacze, są spore kłopoty na wylocie z Bytomia w stronę Chorzowa i Katowic.

Do zdarzenia doszło w okolicy osiedla Arki Bożka.  Jak ustalił reporter Radia Piekary, autobus uszkodził też słup trakcyjny, stąd tramwaje w tamtym miejscu nie kursują. Od strony Katowic dojeżdżają tylko do zajezdni w Łagiewnikach, od Bytomia do placu Sikorskiego. Między nimi, pasażerów wozi autobusowa komunikacja zastępcza.

– Kierowca autobusu jest ranny, z kolei osoba, która prowadziła osobówkę, nie odniosła obrażeń – mówi Radiu Piekary dyspozytor śląskiej drogówki.

Na miejscu utworzył się też korek samochodów. Z Bytomia do Katowic lepiej jechać teraz drogą krajową numer 94 i skręcać w Siemianowicach Śląskich lub przez Łagiewniki i Chropaczów.

Więcej informacji wkrótce.

Fot: Facebook/Informacje Drogowe Bytom i Okolice/Maciej Łosiński

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content