play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Bytomska „jedynka” zamyka oddział covidowy

today19 grudnia 2020

Background

Oddział covidowy w głównym budynku Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wstrzymuje przyjęcia.

Jak wynika z komunikatu szpitala na jego facebookowym profilu, pacjenci którzy już wyzdrowieli wracają do domów, zaś wymagający dalszego leczenia są przenoszeni do innych placówek.

Oddział covidowy przejdzie dezynfekcję i wróci do wcześniejszego funkcjonowania zostanie więc na powrót uruchomiony tutaj Oddział Hematologii. Będzie też możliwe ponowne uruchomienie kardiologii ze stanowiskami intensywnego nadzoru. Od listopada kardiolodzy zajmowali się pacjentami zakażonymi koronawirusem i dlatego wstrzymano przyjęcia. Wszystko powinno ruszyć po świętach.

Władysław Perchaluk, dyrektor bytomskiego szpitala podziękował całemu personelowi:  – (…) Szczególnie zaś tym lekarzom, pielęgniarkom i opiekunkom medycznym, którzy dobrowolnie zgłosili się do pracy na oddziale covidowym.

A oddział (31 łóżek) w głównym budynku „jedynki” został utworzony na polecenie wojewody śląskiego na początku listopada. W  szpitalu od początku pandemii chorymi na COVID 19 zajmuje się Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii (35 łóżek).

źródło/logo: Szpital Specjalistyczny nr 1 Bytom

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content