play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytomska straż miejska szuka ALADYNA. Zgubił dywany!

today10 sierpnia 2021

Background

Te dywany same nie przyfrunęły w rejon garaży w Śródmieściu. W poprzednim tygodniu nieznany sprawca przywiózł je i po prostu podrzucił. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu – straż miejska szuka Aladyna.

Aladyn z Bytomia pilnie poszukiwany. Tak tamtejsi strażnicy miejscy nazwali mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu podrzucił dywany w Śródmieściu. Kamera monitoringu zarejestrowało jak, w mało magiczny sposób,  dywan wprost z samochodowego bagażnika trafia wprost na trawnik. Strażnicy opublikowali wizerunek mężczyzny i pracują nad ustaleniem jego tożsamości. Jak zapowiadają Aladyn nie zostanie bohaterem pozytywnym. Za porzucenie odpadów wielkogabarytowych w niewłaściwym miejscu czeka na niego 500 zł mandatu.

Kamery, aparaty, dron

Gmina Bytom dysponuje siedmioma kamerami stacjonarnymi oraz kilkunastoma mobilnymi, które od kwietnia do lipca tego roku zarejestrowały 32 zdarzenia dotyczące wyrzucania odpadów w niedozwolonych miejscach. Oprócz tego, Straż Miejska monitoruje tereny zielone przy pomocy sześciu kamer do monitoringu otoczenia typu „LAS”, pięciu aparatów fotograficznych stosowanych do rejestracji obrazu oraz drona. Ten wykorzystuje się do celów obserwacyjnych. Fotopułapki są umieszczone głównie w ustronnych miejscach, lasach, przy opuszczonych garażach, czy w miejscach szczególnie narażonych na powstawanie dzikich wysypisk.

Gdzie zostawić lub wywieźć odpady wielkogabarytowe?

Za porzucenie śmieci w niedozwolonym miejscu grozi 500 zł mandatu. Sprawca zaśmiecenia musi się liczyć także z nakazem posprzątania terenu. Aby pozbyć się odpadów wielkogabarytowych, nie trzeba uciekać się do nielegalnych praktyk. Wystarczy zapoznać się z harmonogramem wywozu odpadów wielkogabarytowych, wynieść swoje odpady i postawić przy śmietniku. Można także zawieźć odpady wielkogabarytowe do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Do grupy odpadów wielkogabarytowych zaliczane są: dywany, stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, wykładziny, walizki, panele, materace, pierzyny, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, stolarka okienna i drzwiowa, niepotłuczona armatura sanitarna itp.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content