play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytomski MDK nr 1 zyska blask!

today28 stycznia 2020

Background

Bytomski MDK nr 1 zyska blask! Mieszkanie i biura bytomskiego kupca Feliksa Beniamina, siedziba loży masońskiej, sąd rozjemczy w czasie Plebiscytu, biblioteka, archiwum miejskie, biura ZUS-u i PZU-u- to wszystko znajdowało się pod adresem Powstańców Warszawskich 12 w Bytomiu, gdzie dzisiaj mieści się Młodzieżowy Dom Kultury. Piękna kamienica z 1906 z oryginalną marmurową klatką schodową i witrażami roku szykuje się do generalnego remontu. Koszt rewitalizacji to blisko 9 milionów złotych. Na czas remontu, zajęcia, w których bierze udział blisko 1,5 tysiąca dzieci i młodzieży będą przeniesione do innych placówek.

Cała klatka schodowa jest oryginalna, jedna z nielicznych an Śląsku, ale wymaga renowacji, podobnie jak witraże- wyjaśnia Ireneusz Herisz, dyrektor placówki:

 • cover play_arrow

  Bytomski MDK nr 1 zyska blask! Anna Jurzyca

 Fundusze potrzebne do modernizacji budynku pochodzą z funduszy unijnych i budżetu miasta informuje Małgorzata Wnuk- Węgiel-, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bytomiu:

 • cover play_arrow

  Bytomski MDK nr 1 zyska blask! Anna Jurzyca

W planach modernizacji, która rozpocznie się niebawem, między innymi czyszczenie elewacji, wymiana stolarki okiennej, montaż klimatyzacji, renowacja zabytkowych podłóg, wymiana instalacji:

 • cover play_arrow

  Bytomski MDK nr 1 zyska blask! Anna Jurzyca

Na czas remontu, który ma potrwać rok, zajęcia na które uczęszcza blisko półtora tysiąca dzieci i młodzieży zostaną przeniesione do innych placówek

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content