play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozrywka

Gotowi do startu? Bytomski Półmaraton już w sobotę

today14 września 2021

Background

W sobotę, 18 września spod Atrium Plejada wystartuje 12. PKO Bytomski Półmaraton. Zapisy wciąż trwają, a udział w biegu może wziąć każdy. Na zawodników czekają sportowe emocje i cenne nagrody.

Do startu 12. PKO Bytomskiego Półmaratonu pozostało zaledwie kilak dni. Wciąż można zgłaszać chęć udziału w biegu, rejestrując się w punkcie zapisów.

W dniach 15-17 września 2021r. zgłoszenia przyjmowane będą w Biurze Obsługi Zawodów, znajdującym się w pasażu Atrium Plejada, w godzinach od 10.00 do 20.00. Z kolei 18 września biuro dostępne będzie wyłącznie dla zawodników (bez możliwości dokonania zapisu) w godzinach od 7.30 do 9.00 – informują organizatorzy.

Wszystkich, którzy zarejestrują się do udziału w półmaratonie i w biegu lub marszu nordic walking na dystansie 10,5 km obowiązuje opłata startowa w wysokości 120 zł, natomiast za udział w biegu na trasie 5 km wynosi 40 zł. Płatności można uiścić w oddziale PKO Bank Polski S.A., znajdującym się na terenie Atrium Plejada.

Każdy uczestnik półmaratonu ma szansę wybiegać atrakcyjne nagrody. Dla zwycięzców (1-3 miejsca) przewidziano nagrody pieniężne, a także puchary. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkurencji, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg (na średnim i długim dystansie), wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych. Ponadto każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w terminie zgodnym z regulaminem, otrzyma pamiątkowy medal. Wśród osób, które ukończą bieg na pełnym i średnim dystansie w przepisowym czasie, zostanie rozlosowana nagroda główna – samochód osobowy Toyota Aygo.

12. PKO Bytomski Półmaraton startuje w sobotę, 18 września, o godzinie 11.00. Start i meta półmaratonu znajdować się będą na parkingu Atrium Plejada.

Na starcie pojawi się tegoroczny Mistrz Polski w Maratonie – Arkadiusz Gardzielewski, który będzie aktywnie wspierał biegaczy i zachęcał widownię do wspólnego dopingowania. W wydarzeniu weźmie udział także Paweł Januszewski, Mistrz Polski w biegu przez płotki, olimpijczyk z Atlanty i Sydney w biegu na 400 m. Ponadto uczestnicy 12. PKO Bytomskiego Półmaratonu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej i wspomóc leczenie chorego chłopca, przypinając do koszulki startowej kartkę z napisem „biegnę dla Filipa”. W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz beneficjenta.

Mały bohater Bytomskiego Półmaratonu

Filipek urodził się z zespołem wad wrodzonych – Asocjacja Vacterl. Wady, z którymi musi walczyć to: zarośnięty przełyk z przetoką tchawiczo – przełykową, zarośnięty odbyt, agenezja nerki prawej, dodatkowe pary żeber, wady kręgów, przykurcz nadgarska i niewładny kciuk. W wieku 8 lat jeszcze nie chodzi i mówi tylko kilka pojedynczych słów.

Pomimo wielu problemów jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem!

Korona Śląskich Półmaratonów

Bytomskiemu Półmaratonowi towarzyszyć będzie także jedno z wyjątkowych, cyklicznie odbywających się wydarzeń biegowych PKO Korona Śląskich Półmaratonów, na którą składa się aż sześć biegów (https://www.pkokoronaslaska.pl/). Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w PKO Koronie Śląskich Półmaratonów i ukończą minimum 4 z 6 wskazanych biegów, zdobędą tytuł Zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów oraz unikalną pamiątkową koszulkę.

Atrakcje dla całych rodzin

W sobotę organizatorzy zaplanowali wiele dodatkowych atrakcji dla biegaczy oraz zagrzewającej ich do biegów publiczności. Chętni będą mogli skorzystać z profesjonalnej opieki nad dziećmi, którą zapewni kadra bytomskiego przedszkola TIKA. Dla starszych dzieci z kolei zaplanowano gry i zabawy, odbywające się przy sklepie Decathlon. Biegacze oraz ich rodziny będą mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, czynnej w godzinach 9:30-11:30 oraz 14:00-16:00. W tym dniu do dyspozycji mieszkańców będzie również rachmistrz spisowy, który pomoże w wypełnieniu obowiązku spisowego.

Regulamin, dokładna trasa biegu oraz szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronach: www.atrium-plejada.pl oraz www.bytomskipolmaraton.pl i https://pl-pl.facebook.com/bytomskipolmaraton.

Radio Piekary patronuje wydarzeniu.

Fot: www.bytomskipolmaraton.pl

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content