play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Całoroczne boisko w pneumatycznej hali. W Zabrzu odżyje „Koksownik”

today9 marca 2021

Background

„Koksownik” wróci do gry. W Zabrzu powstanie całoroczne boisko pod balonem pneumatycznym. Podpisano już umowę na przebudowę byłego stadionu piłkarskiego klubu sportowego „Koksownik” przy ulicy Rataja.

Inwestycja będzie kosztować ponad 9 milionów złotych, z czego 3 miliony stanowi dofinansowanie pozyskane przez Miasto Zabrze z Ministerstwa Sportu. Umowa została podpisana na początku marca.

– Cieszy mnie to miejsce, ponieważ droga do sukcesu była bardzo długa. Był to bardzo zaniedbany obiekt, który był jeszcze do niedawna był w rękach kombinatu kokso-chemicznego, w związku z powyższym musieliśmy pozyskać ten obiekt, co nie było proste. Postanowiliśmy właśnie na tym terenie odbudować obiekt sportowy – mówi Małgorzata Mańka Szulik, prezydent Zabrza.

 

Utworzenie infrastruktury sportowej dedykowane jest uczniom III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu oraz uczestnikom Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

Do lutego 2022 roku inwestycja za ponad 9 milionów ma zostać ukończona. W jej zakres wchodzi wykonanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną trawą, montaż piłkochwytów wokół obiektu, wykonanie hali pneumatycznej (o wymiarach 115 x 74 m), zorganizowanie zaplecza socjalnego oraz technicznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (obiekt mieszczący szatnie, umywalnie, pokoje trenerów, pokój narad i toalety) nowe zagospodarowanie okolic obiektu i  zieleni wokół niego.

Fot. Facebook/Małgorzata Mańka-Szulik

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content