play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

CBA: Zatrzymali czterech biznesmenów ze Śląska

today28 maja 2020

Background

Białe kołnierzyki i drogie garnitury – a mają na sumieniu kradzieże. Czterech biznesmenów ze Śląska zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Katowic. Wystawiali puste faktury na kwotę dochodzącą do pół miliona złotych.

Przesyłali sobie nawzajem faktury za którymi nie stały żadne towary ani usługi. Czterech biznesmenów ze Śląska zatrzymanych przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. To część większego śledztwa.

Nielegalny biznes wyłącznie na papierze

Mężczyźni prowadzili własne firmy na terenie województwa śląskiego, głównie w branży usługowej, mówi Temistokles Brodowski z CBA.

  • cover play_arrow

    CBA: Zatrzymali czterech biznesmenów ze Śląska Adam Złotorowicz

Łącznie zarzuty usłyszało 15 osób.

To część większego śledztwa

Przestępczy proceder miał miejsce w latach 2018-2019 i polegał na sprzedaży „pustych” faktur kosztowych na rzecz innych firm, które wykazywały je w swoich rozliczeniach podatkowych, w efekcie czego dochodziło do uszczuplenia należności skarbowych. Zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.

To kontynuacja śledztwa w sprawie działania zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu poświadczające nieprawdę faktury VAT. Wartość fikcyjnych faktur oszacowano na blisko 24 miliony złotych.

To już trzecia realizacja procesowa w tej sprawie. Łącznie zarzuty usłyszało 15 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content