play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Centrum Aktywności w Piekarach Śląskich prawie gotowe ZDJĘCIA

today8 września 2021

Background

Na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich powstaje Centrum Aktywności. Prace trwają, a do tej pory wykonano: instalację drenażową i kanalizacji deszczowej, wykonano układ zasilający oświetlenie zewnętrzne, podbudowę pod nawierzchnie utwardzone z kostki i nawierzchnie bezpieczne placu zabaw oraz boiska wielofunkcyjnego, wykonano nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego, dokonano montażu urządzeń siłowni zewnętrznej i ścieżki zdrowia. Trwa wykańczanie nawierzchni z kostki brukowej.

Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej będzie służyć do gry w piłkę ręczną i nożną. Dodatkowo powstaną dwa boiska do koszykówki, a także jedno do siatkówki. Całość zabezpieczona będzie wysokimi piłkochwytami.

Strefa siłowni zewnętrznej ma powierzchnię blisko 180 m² i zawiera cztery zestawy urządzeń do ćwiczeń typu: biegacz i prasa nożna, wahadło i narciarz, wyciąg górny i wioślarz oraz twister i motyl, a także stół do gry w ping-ponga.

Ścieżka zdrowia dla dzieci – na której ćwiczyć będą koordynację ruchową i utrzymanie równowagi – utworzona zostanie na powierzchni około 110 m². W tej strefie powstanie łącznie pięć urządzeń. Plac zabaw powstanie z kolei w wydzielonej ogrodzeniem strefie, wyłożonej gumowymi matami. W ramach placu powstaną: bujak na sprężynie, huśtawka dwuosobowa, domek, jak również zestaw zabawowy z zjeżdżalnią.

Nie zabraknie też rampy dla użytkowników łyżworolek i deskorolek, czyli tzw. half pipe, której górne podesty będą dodatkowo zabezpieczone barierkami.

Uzupełnieniem Strefy Aktywności będą elementy małej architektury, czyli chodniki, ławki, oświetlenie, stojaki na rowery, regulamin i kosze na śmieci. Łączna kwota przeznaczona na inwestycję to 885.599,85 zł.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content