play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Centrum Przesiadkowe w katowickim Zawodziu już otwarte !

today7 grudnia 2020

Background

Szybki dojazd z Zawodzia do centrum miasta – taka ma być główna rola otwartego dziś centrum przesiadkowego w Katowicach. Ma to zachęcić do zostawienia samochodu i korzystania z komunikacji miejskiej.

-Funkcją tego centrum przesiadkowego jest ta usługa „door to door” , czyli przyjeżdżamy autobusem, wysiadamy na peronie na przystanek pod dachem i na przeciwko nas w odległości 2-3 metrów stoi tramwaj. Suchą nogą bez konieczności rozkładania parasola można się przesiąść. Co 3 minuty tutaj pojawia się tramwaj więc myślę, że można zaoszczędzić sporo minut na podróży do śródmieścia i nie trzeba szukać miejsca parkingowego.- Tłumaczy Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Ważną częścią tej inwestycji jest parking na kilkaset samochodów, który na razie będzie bezpłatny:

Parkingi są dostępne dla wszystkich korzystających do czasu kiedy będziemy widzieli, że to zaczęło już funkcjonować. Dopiero wtedy będziemy wprowadzali te wszystkie obostrzenia do takiego prawdziwego właściwego funkcjonowania samego parkingu przy centrum przesiadkowym. Czyli musisz mieć bilet po to żeby skorzystać z parkingu, żeby przesiąść się na transport komunikacji publicznej. Wtedy oczywiście taki parking jest bezpłatny.– Mówił Marcin Krupa prezydent Katowic.

Jutro zostanie otwarte kolejne centrum przesiadkowe. Po Ligocie i Zawodziu taki obiekt powstał w Brynowie.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content