play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Centrum przesiadkowe w Mikołowie. Trwa budowa, są kolejne zmiany

today15 czerwca 2020

Background

W centrum Mikołowa od wielu tygodni budowane jest centrum przesiadkowe przed dworcem PKP. Część prac już wykonano, ale to nie koniec.

Sukcesywnie wprowadzane są zmiany w układzie komunikacyjnym. Od dziś kolejne, mówi Tomasz Rogula z mikołowskiego ratusza.

  • cover play_arrow

    Centrum przesiadkowe w Mikołowie. Trwa budowa, są kolejne zmiany Adam Grabałowski

Od 15 czerwca częściowo zawężona zostaje jezdnia ul. Prusa na odcinku od apteki do skrzyżowania z ul. Miarki. Na tym odcinku zostanie zachowany ruch dwukierunkowy.

W trzecim etapie zmodernizowany zostanie układ drogowy okolic dworca. Istniejące rondo u zbiegu ulic Prusa i Miarki zostanie przesunięte i powiększone, powstanie tzw. dwupasmowe rondo turbinowe. Powyższe działania mają na celu odkorkowanie centrum miasta i upłynnienie ruchu, a tym samym ograniczenie emisji spalin – jednej z przyczyn powstawania smogu.

Koszt całej inwestycji, a więc budowy dworca, systemu drogowego, poszerzenie ul. Prusa i stworzenie nowego parkingu to łącznie ponad 21 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków unijnych. Centrum będzie gotowe jeszcze w tym roku.

źródło/wizualizacja: UM Mikołów

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content