play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zabrze

W Zabrzu powstanie nowoczesne Centrum Przesiadkowe

today18 stycznia 2021

Background

Zabrze gotowe na budowę własnego Centrum Przesiadkowego – a właściwie dwóch – jedno ma powstać w centrum obok dworca, drugie w Rokitnicy. Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski przekazał dziś miastu 96 milionów złotych unijnego dofinansowania właśnie na ten cel.

– To będzie przestrzeń wielopoziomowa, i dla autobusów i dla samochodów osobowych. Będzie można naładować samochody elektryczne. Będą też miejsca dla rowerów – mówi reporterowi Radia Piekary Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Zabrze, wzorem innych miast w regionie, organizuje przestrzeń, w której będzie się można wygodnie przesiąść z własnego samochodu na komunikację publiczną, a także pomiędzy autobusami poszczególnych linii.

Zdaniem Prezydent Zabrza, nowe Centrum Przesiadkowe ma być nie tylko funkcjonalne i ułatwiać podróżowanie, ale także jest ważne ekonomiczne dla miasta. Po etapie pozyskiwania środków i przystąpiono do wyboru wykonawcy i realizacji inwestycji. Całość  zadania opiewa na kwotę ponad 120 milionów złotych i ma zostać ukończona do 2023 roku.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content