play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Chcą karmić mieszkańców Bytomia…literaturą

today21 grudnia 2020

Background

Chcą karmić mieszkańców Bytomia…literaturą. Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta zamontowało w mieście sześć karmników literackich. Stanowią one rodzaj plenerowej wypożyczalni książek.

Projekt zrealizowany został ze środków Gminy Bytom w ramach konkursu „Lokalne Działania”.

-Wzięłyśmy udział w konkursie na mikrodotacje. Tym sposobem udało nam się zdobyć pieniądze na stworzenie 6 społecznych regałów na książki, które pieszczotliwie nazywamy „karmnikami” dlatego, że swoim wyglądem przypominają właśnie karmiki dla ptaków. Nasze wypełnione są książkami! Zachęcamy do tego, aby się nimi częstować. Chciałybyśmy jednak, aby robić to w sposób aktywny. Wypożyczamy książkę, a na wymianę zostawiamy inną – tłumaczy Aleksandra Prajs z Pięknej Strony Miasta.

 

 

Karmniki, czyli regały bookcrossingowe w Bytomiu spotkać można przy ulicy Dworcowej,  na Placu Sikorskiego,  Placu Słowiańskim, przy głównym wejściu do budynku Państwowych Szkół Budownictwa, a także na zewnętrznej witrynie lokali “Zelter” czy “Po Drodze”. Organizatorki akcji zachęcają do częstowania się książkami oraz wspólnego dbania o karmniki i doglądania ich stanu technicznego.

Fot: UM Bytom

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content