play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Chcą „Ogrzać Polskę” więc dziergają na drutach!

today23 grudnia 2020

Background

Rękodzielnicy łączą siły i dziergają w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Ogrzej Polskę”. Jej celem jest stworzenie, a potem dostarczenie potrzebującym ręcznie robionych na drutach bądź szydełku koców, odzieży czy też innych akcesoriów.

Na Śląsku wolontariusze również włączyli się w akcję.

-Wolontariusze dziergają koce, czapki, szaliki, rękawiczki, skarpety, swetry. Będą one docelowo przekazane osobom, które są w trudnej sytuacji, w tym osobom bezdomnym – właśnie po to, aby je ogrzać. Aby zapewnić im trochę ciepła. Akcja jest całoroczna. Rzeczy zbieramy przez cały rok – mówi Dorota Rus, śląska koordynator akcji „Ogrzej Polskę”.

 

Aby czapek, szalików, koców czy rękawiczek było jak najwięcej potrzebni są wolontariusze. Każda para sprawnych rąk jest mile widziana! A dołączyć można chociażby poprzez media społecznościowe:

-Najlepiej skontaktować się z nami, z fundacją albo przez stronę internetową https://ogrzejpolske.pl/ , albo przez nasz fun page. Tam są wszystkie potrzebne namiary. Jeżeli ktoś na ten moment nie jest rękodzielnikiem,  ale chciałby pomóc – to jak najbardziej jest to możliwe. Można dokonywać różnego rodzaju wpłat na fundację. Środki będą kierowane głównie na zakup włóczek dla wolontariuszy – dodaje Dorota Rus.

Można też przekazywać zalegające w domach włóczki. Na pewno powstanie z nich coś…ciepłego!

Fot: https://ogrzejpolske.pl/

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content