play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Chcą posprzątać Lasek Bytkowski. Zapraszają chętnych

today13 maja 2022

Background

Chcą posprzątać Lasek Bytkowski w Siemianowicach Śląskich – potrzebują rąk do pracy!

Organizatorzy akcji zapewniają niezbędne wyposażenie – worki i rękawiczki. Wystarczy tylko przyjść.

Lasek Bytkowski będzie porządkowany

Zbiórka odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 maja, o godzinie 10:00 przy wejściu do parku od strony ulicy Korfantego. Organizatorzy akcji zapewniają potrzebne wyposażenia tzn. worki, rękawiczki. Szczegóły opisane zostały w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic.  Akcję wspierają również Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki.

To kolejna odsłona akcji

Nasza reporterka Gabi Kokott-Drzyzga poznała szczegóły zaplanowanych na jutro działań, które są kolejną odsłoną akcji prowadzonej na terenie miasta:

-Jest nas 65 tysięcy mieszkańców. Ekipa tzw. Zielonego Miasta, czyli osoby odpowiedzialne za regularne porządkowanie terenów zielonych to raptem 30-osobowy zespół. Trudno wobec takiej dużej dysproporcji liczyć na to, że te kilkadziesiąt osób uporządkuje całe miasto, podczas gdy śmiecą niemal wszyscy. Stąd pomysł, by co roku najważniejsze tereny, jakimi są laski, skwery, parki, z których na co dzień, przez cały rok, korzystamy, odwiedzić z workiem na śmieci i uporządkować – mówi  Piotr Kochanek z siemianowskiego magistratu.

W tym roku padło na Lasek Bytkowski, który jest nie tylko miejscem częstych spacerów, ale i niestety… wyrzucania śmieci. Po sprzątaniu, na uczestników „czynu społecznego” czekać będzie posiłek regeneracyjny.

Grafika wyróżniająca: facebook

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content