play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Chcesz otworzyć firmę? W Siemianowicach rusza II edycja „Kuźni Przedsiębiorczości”

today1 lutego 2021

Background

W Siemianowicach Śląskich rusza druga edycja 'Kuźni Przedsiębiorczości’ . To projekt skierowany do mieszkańców miasta którzy chcą otworzyć swoją firmę. 20 zakwalifikowanym osobom miasto udzieli miedzy innymi wsparcia finansowego na start.

Kandydaci, którzy chcą skorzystać z projektu muszą spełnić kilka warunków. Zakwalifikowanych do przyznania dotacji  – w ramach jego drugiej siemianowickiej edycji – będzie 20 osób.

– Projekt skierowany jest dla osób bezrobotnych, które są zarejestrowane w Urzędzie Pracy lub osób pracujących na umowach krótkoterminowych  trzy, lub sześciomiesięcznych. Postanowiliśmy objąć projektem 20 osób – mówi Radiu Piekary Dorota Rus – koordynator projektu.

Projekt „Kuźnia przedsiębiorczości” jest adresowany do osób należących do  grup w trudnej sytuacji: osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Uczestnikom projektu przyznane zostaną bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23 tysięcy złotych, udzielone wsparcie szkoleniowo-doradcze przed rozpoczęciem działalności oraz wsparcie pomostowe na okres 12 miesięcy.

Założeniem projektu jest rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienia  osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo powyżej 30 roku życia zamieszkujących na obszarach rewitalizowanych, poprzez wsparcie rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Rekrutacja przyszłych przedsiębiorców potrwa do 5 lutego. Cała wartość projektu wynosi ponad 1,3 miliona złotych.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content