play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chcesz pomóc idź do fryzjera! Niecodzienna akcja w Bytomiu

today20 lutego 2020

Background

Chcesz pomóc idź do fryzjera! Niecodzienna akcja w Bytomiu. Ich koleżanka choruje na raka i potrzebuje pomocy, więc one, uzbrojone w nożyczki postanowiły jej pomóc. Poznajcie fryzjerki: Iwonę Kowalską z salonu Creat-Iv-e w Bytomiu i Elizę Filak, prowadzącą salon fryzjerski na ulicy Pułaskiego 33. W niedzielę 23 lutego od 14.00, z pomocą koleżanek- fryzjerek, będą strzygły klientów, którzy tego dnia wrzucą do puszki datek przeznaczony na rzecz walczącej z nowotworem ich wspólnej przyjaciółki- 49- letniej Dorotki, matki jednego z bytomskich hokeistów. 

Chcesz pomóc idź do fryzjera! A dokładnie na ulicę Pułaskiego 33 w Bytomiu, gdzie odbędzie się charytatywna akcja. Tego dnia, oczekujący na swoją kolej, klienci będą mogli napić się kawy i zjeść ciastko. Całość dopełni muzyka na żywo, w którą włączyły się m.in. wychowanki domu dziecka.  Akcja uruchomiła lawinę ludzi dobrej woli, którzy chętnie ruszyli na pomoc. W sumie nie spodziewałyśmy się, że tak wiele ludzi nas będzie wspierać i nam pomagać. Są to duże firmy, są to osoby prywatne, które pieką ciasta, ciasteczka, zgłosiła się pani, która chce zrobić zakładki do książki z podziękowaniami. Firmy kosmetyczne, muzyczne od nagłośnienia- mówi Elizę Filak. 

Każdy klient, który tego dnia przyjdzie do salonu fryzjerskiego o będzie chciał się ostrzyc będzie musiał wrzucić do puszki dobrowolny datek. Nie będzie z góry ustalonej kwoty, jest to darowizna na szczytny cel. Do puszek będzie można wrzucić swoją „cegiełkę”. Oby Bóg dał, że jak najwięcej się w ten sposób nazbiera- mówi Iwona Kowalska.

Posłuchajcie rozmowy z pomysłodawczyniami akcji:

  • cover play_arrow

    Chcesz pomóc idź do fryzjera! Niecodzienna akcja w Bytomiu Anna Jurzyca

Salon przy ulicy Pułaskiego 33 będzie otwarty w niedzielę 23 lutego od godziny 14.00. Jak zapowiadają fryzjerki, będą strzyc do ostatniego klienta. Tego dnia będzie można tylko ściąć włosy, inne zabiegi nie będą wykonywane.

Na portalu zrzutka.pl trwa także zbiórka na rzecz bohaterki wydarzenia: „Dołącz do drużyny. Pomoc dla Doroty” : https://zrzutka.pl/wz6ffy

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content