play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Chcesz zmienić coś w swojej okolicy? W Bytomiu jest na to sposób

today9 września 2020

Background

Chcesz zmienić coś w swojej okolicy? W Bytomiu jest na to sposób. Masz pomysł na działanie?  15 września rusza nabór wniosków na mikrodotacje – lokalne działania. Projekt obejmuje organizację wydarzeń kulturalnych, sportowych, sąsiedzkich spotkań oraz nasadzenia zieleni, czy np. montaż stojaków rowerowych.  Do walki o pieniądze na realizację własnych pomysłów ( 5 tysięcy zł) mogą przystąpić organizacje pozarządowe z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu oraz grupy nieformalne, czyli nie mniej niż trzy osoby pełnoletnie, mieszkające na terenie Bytomia. Grupa nieformalna musi posiadać swojego Patrona, czyli organizację pozarządową z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu. Jedna organizacja może złożyć maksymalnie 5 wniosków. 

Chcesz zmienić coś w swojej okolicy? W Bytomiu jest na to sposób. Zgłaszane projekty dzielą się na dwa rodzaje działań – społeczne (np. aktywizujące wydarzenia lokalne, integracyjne spotkania sąsiedzkie) oraz inwestycyjne (m.in. mała architektura, drobne remonty, materiały do drobnych prac remontowych, urządzanie zieleni, podwórek). Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji to 2,5 tysiąca zł, natomiast na działania inwestycyjne można przeznaczyć do 5 tysięcy złotych. Żeby złożyć wniosek w regrantingu nie trzeba mieć finansowego wkładu własnego.

Przede wszystkim należy pamiętać, że projekty, zgodnie z założeniami, muszą dziać się na terenie rewitalizowanym (tu można sprawdzić, o których terenach mowa: http://sitplan.um.bytom.pl/iuip/mapa.php?profile=5454).

W  lokalnych działaniach, czyli regrantingu udział wziąć mogą organizacje pozarządowe z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu oraz grupy nieformalne, czyli nie mniej niż trzy osoby pełnoletnie, mieszkające na terenie Bytomia. Grupa nieformalna musi posiadać swojego Patrona, czyli organizację pozarządową z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu. Jedna organizacja pozarządowa może złożyć maksymalnie 5 wniosków.

Formularz zgłoszeniowy będzie zawierał podstawowe informacje – nazwa działania, ogólny opis, cele oraz uproszczony budżet projektu. Wnioski w pierwszym etapie naboru będzie można składać do 30 września. Jeśli pula środków, czyli 80 tys zł nie zostanie rozdysponowana, o mikrodotację będzie można starać się również w drugim etapie. Warto zatem się pospieszyć.

Operatorem konkursu wyłonionym w otwartym konkursie ofert jest kolektyw organizacji pozarządowych z Bytomia: Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, organizacje prowadzą razem lokal w Bytomiu. Wkrótce na stronach operatorów oraz facebookowej stronie lokal w Bytomiu pojawią się szczegółowe informacje.

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs organizowany jest w celu utrzymania trwałości projektu pn. „Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content