play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Chciał doładować telefon. Trafił do aresztu

today24 sierpnia 2020

Background

Chciał doładować telefon. Trafił do aresztu. Nawet kilkanaście lat odsiadki grozi 45 -latkowi z Częstochowy, który w warunkach recydywy dopuścił się rozboju. Przedmiotem przypominającym broń groził pracownikowi kiosku, żądając doładowania do telefonu w kwocie 30 zł.

Jak się okazało, na początku sierpnia mężczyzna próbował też włamać się do jednego z częstochowskich lombardów i ukraść sprzęt warty około 30 tys. zł. 45-latek to znany policjantom przestępca. Sąd zdecydował o umieszczeniu podejrzanego w areszcie, gdzie spędzi kolejne 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w centrum Częstochowy. 45-letni mężczyzna wszedł do kiosku i zażądał od pracownika doładowania do telefonu za kwotę 30 zł, ale gdy zobaczył otwartą kasetkę z pieniędzmi, zażądał również wydania gotówki. Pracownik kiosku chciał zaprotestować, wtedy agresywny klient wyciągnął przedmiot przypominający broń i ponownie zażądał wydania rzeczy. Gdy sprzedawca spełnił jego żądanie, wyszedł z kiosku.

Operacyjni szybko namierzyli sprawcę. Był to znany częstochowskim policjantom przestępca, który za podobne przestępstwa odbywał już karę pozbawienia wolności. Sąd zastosował względem niego tymczasowy areszt w wymiarze 3 miesięcy. W związku z tym, że dopuścił się rozboju w warunkach recydywy, w więzieniu może spędzić nawet kilkanaście lat.

Źródło: Śląska Policja

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content