play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Chciał okraść piwnicę. Utknął

today26 maja 2022

Background

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju złapali mężczyznę, który chciał okraść piwnicę. Nie zdołał. Najpierw pomogli mu medycy, a potem zajęli się nim mundurowi.

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju miał niecny plan. Chciał przywłaszczyć fanty z jednej z piwnic, ale nie zdołał, bo utknął w piwnicznym okienku. Nie mógł się ruszyć i potrzebował pomocy. Te okoliczności nie sprawiają jednak, że uniknie kary.

Piwnica na celowniku złodzieja

36-latek z Jastrzębia-Zdroju rozbił okno w jednym z piwnic. Chciał włamać się do tego pomieszczenia, ale nie zdołał. Co stanęło mu na drodze? Zgłoszenie w tej sprawie otrzymali policjanci. Wynikało z niego, że ktoś robił szybę w oknie piwnicznym budynku wielorodzinnego i próbuje dostać się do środka.

Złodziej utknął w piwnicznym oknie

Mundurowi, kiedy przyjechali na miejsce, zastali 36-letniego mężczyznę, który po wybiciu szyby chciał dostać się do budynku, ale odłamki szkła porozcinały mu skórę i uniemożliwiły poruszanie się. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju nie był w stanie wejść do piwnicy, ale nie mógł też ruszyć się w drugim kierunku i konieczna była pomoc.

Interwencja medyków

W związku z tym, że mężczyzna był nie tylko uwięziony w oknie, ale także zraniony, na miejscu interweniowały Zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Straż Pożarna. Medycy we współpracy ze strażakami pomogli w wydostaniu się 36-latka. Okazało się, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju celem odbycia kary.

Zatrzymany trafił już do zakładu karnego, a za zniszczenie mienia będzie odpowiadał przed sądem.

Fot. materiał ilustracyjny pixabay

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content