play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Policjant chciał pomóc a wpakował za kratki

today15 grudnia 2020

Background

Takie historie nie zdarzają się często. Wracający po służbie policjant z Katowic zauważył na drodze leżący na boku samochód. W środku był ranny mężczyzna. Wyszło, że jest pijany.

Mundurowy ruszył z pomocą a w konsekwencji wpakował za kratki. Policjant z jednostki z Katowic, będąc już po służbie, zauważył leżący na boku pojazd. W środku był ranny mężczyzna.

Ruszył z odsieczą

Funkcjonariusz ruszył z pomocą. Włączył światła awaryjne i zatrzymał swoje auto tak, by zapobiec kolejnemu zdarzeniu. Stróż prawa podbiegł do pojazdu i zauważył, że w środku jest kierowca. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Był ranny, a kontakt z nim był możliwy wyłącznie przez przednią szybę i szklany szyberdach.

Kierowca pijany

Wtedy policjanta uderzyła w nozdrza silna woń alkoholu. Mundurowy nie miał innego wyjścia jak powiadomić swoich kolegów z jednostki. Wezwano także strażaków, którzy przecięli karoserię i wyciągnęli z pojazdu pijanego kierowcę. Ten trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą dwa lata więzienia.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content