play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Chciał tylko przeparkować. Zniszczył 12 aut

today13 kwietnia 2022

Background

Chciał tylko przeparkować. Pijany kierowca uszkodził kilkanaście aut. Po tym, jak to zrobił, zaczął uciekać przed goniącym go policjantem… boso.

Pijany Ukrainiec prowadził auto i uszkodził przy tym 12 samochodów zaparkowanych w jednej z dzielnic Częstochowy. Potem zaczął uciekać.

Pijany kierowca uszkodził kilkanaście zaparkowanych aut

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Przed północą na jednym z osiedlowych parkingów na Wrzosowiaku – dzielnicy Częstochowy. 29-letni mężczyzna kierując autem marki Dacia, uderzył w 12 zaparkowanych tam samochodów osobowych, po czym wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Hałas spowodowany przez mężczyznę zwrócił uwagę mieszkańców i przebywającego w pobliżu policjanta częstochowskiej drogówki. Zarówno on, jak i świadkowie ruszyli za sprawcą.

Uciekinier biegł bez butów. Klapki zostawił w aucie

Jak opisują zdarzenie mundurowi, jako pierwszy za pijanym mężczyzną ruszył młodszy aspirant Kamil Nowak, który po chwili dogonił uciekiniera. 29-latek zataczał się i był kompletnie pijany. W dodatku… nie miał butów. Policjanci zabezpieczyli przy siedzeniu kierowcy klapki, które zgubił podczas ucieczki. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 29-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia tłumaczył mundurowym, że wyszedł z mieszkania tylko na chwilę, by przeparkować samochód.

Pojazd kierowany przez pijanego 29-latka na co dzień był przez niego wykorzystywany do prowadzenia działalności polegającej na prywatnym transporcie osób, jednak w chwili zdarzenia kierowca nie wykonywał żadnego zlecenia związanego z przewozem pasażerów.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content