play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Chciał wybrać pierścionek zaręczynowy. Okazał się złodziejem

today17 sierpnia 2022

Background

Mężczyzna przyszedł do sklepu jubilerskiego, by wybrać pierścionek zaręczynowy. Okazało się, że wcale nie chodziło mu o ten jeden przedmiot. Okazał się złodziejem.

Mężczyzna, pod pretekstem zakupu pierścionka zaręczynowego dla narzeczonej, wszedł do jubilera. Ostatecznie opuścił sklep z całą tacą biżuterii.

Najpierw wybierał pierścionek zaręczynowy. Później okradł sklep

Do zuchwałej kradzieży doszło w miniony piątek, kilka chwil przed zamknięciem sklepu na osiedlu Sikorskiego w Żorach. Mężczyzna utrzymywał, że chce kupić pierścionek zaręczynowy, ale kiedy ekspedientka zaprezentowała na ladzie proponowaną biżuterię, sprawca wyrwał jej z rąk całą tacę ze drogocenną biżuterią i wybiegł ze sklepu.

Od chwili w której mundurowi otrzymali rysopis, rozpoczęli poszukiwania. Już na drugi dzień zauważyli mężczyznę przypominającego rysopisem sprawcę kradzieży. Okazało się, że zatrzymany 42-latek rzeczywiście dzień wcześniej zrabował biżuterię i właśnie planował opuszczenie miasta.

Mężczyzna ten był już wcześniej notowany. Teraz, zamiast zaplanowanego wyjazdu, decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP Żory

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content