play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chcieli budować ale nielegalnie i za łapówki…

today2 czerwca 2020

Background

Za łapówki miał przyspieszyć wydanie urzędowej decyzji. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na gorącym uczynków dwóch mężczyzn. Jeden z nich chciał w okolicy Żywca realizować inwestycję budowlaną.

Za łapówki miał zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i wpłynąć na decyzję urzędników. Dwie osoby zatrzymane w tej sprawie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Inwestycja miała powstać na terenie Żywca.

Łapówki i zmiany

Funkcjonariusze łódzkiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na „gorącym uczynku” dwóch biznesmenów. Sprawa dotyczy powoływania się na wpływy między innymi w Urzędzie Miejskim w Żywcu. Jeden z zatrzymanych mężczyzn przyjął łapówkę w kwocie 10 tysięcy złotych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu pozytywnych decyzji administracyjnych.

Nielegalna inwestycja

Wręczający pieniądze biznesmen planował zrealizować inwestycję budowlaną na terenie powiatu żywieckiego. Przyjmujący korzyść mężczyzna, powołując się na wpływy, podjął się załatwienia wydania, bądź też przyspieszenia wydania decyzji o pozwolenie na budowę. Obiecał także ingerować w planie zagospodarowania przestrzennego.

Bezpośrednio po przyjęciu pieniędzy mężczyźni zostali zatrzymani przez agentów CBA. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content