play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Choinka, która chwyta za serce. Jest na Rynku w Katowicach!

today14 grudnia 2020

Background

Ta choinka chwyta za serce szczególnie. Na Rynku w Katowicach, przed restauracją Aioli, stoi zielone drzewko, które nie jest ozdobione bombkami, a karteczkami z marzeniami osób ubogich i bezdomnych. Każdy z nas może taką kartkę zerwać i zrobić prezent osobie potrzebującej.

– Na choinkach znajdują się życzenia osób bezdomnych i potrzebujących z Katowic. To życzenia i potrzeby bardzo prozaiczne: szalik, konserwy, coś ciepłego czy kubki termiczne. – mówi jeden z organizatorów tej akcji, Marcin Pinkowski.

– Rzeczy, które my mamy i nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś może o nich marzyć. Bezdomni chcą np. perfumy, a nikt z ładnym zapachem ich nie kojarzy. To duży błąd – dodaje Pinkowski.

Jedna z kobiet, która zrywała życzenia podzieliła się swoimi emocjami. – Ktoś może pomyśleć, że jest przyjemnie, ale ja czuje w sobie ogromny smutek, bo uświadamiam sobie, że jestem bardzo uprzywilejowana, że nie muszę mieć takiej kartki. To świetna akcja, która chwyta za serce – mówi.

Choinka z nietypowymi listami to wspólny pomysł restauracji Aioli oraz Zupy w Kato, fundacji, która od lat pomaga osobom potrzebującym.

Jeśli nie znajdziecie karteczek na choince, bo wszystkie zostaną już zerwane, to możecie się zaangażować w kolejną akcję Zupy w Kato. Tym razem potrzebne są na pokładzie ręce, które upieką pyszne pierniki. Więcej o akcji – https://www.facebook.com/ZupaWKato/photos/a.1570733616349070/3707001646055579

Fot: Anna Lewańska/Facebook;Zupa w Kato

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content