play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chory na COVID-19 złamał zasady kwarantanny. Decyzją sądu został aresztowany

today26 czerwca 2020

Background

Chory na COVID-19 złamał zasady kwarantanny. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. 59-latek usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

59-letni mieszkaniec Tychów zakażony koronawirusem był objęty kwarantanną. Początkowo stosował się do zakazu opuszczania miejsca zamieszkania, jednak funkcjonariusze otrzymali informację, że mężczyzna pomimo tego, że jest zakażony, lekceważy obowiązek kwarantanny, wychodząc z domu po kontroli funkcjonariuszy.

Tyszanin został zatrzymany, zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, poprzez łamanie kwarantanny nałożonej decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach w związku z zakażeniem COVID-19.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Funkcjonariusze powiadomią o naruszeniu zasad kwarantanny także inspektora sanitarnego, który może dodatkowo nałożyć na mężczyznę karę grzywy w wysokości do 30 tys. zł.

Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które miały kontakt z mężczyzną. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

 

źródło: Policja Tychy

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content