play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Chorzów: Budują Wodny Plac Zabaw

today11 sierpnia 2020

Background

Z kilkuletnim poślizgiem, ale w końcu będzie. W Chorzowie trwa budowa Wodnego Placu Zabaw na skwerze przy ulicy Floriańskiej. Najmłodsi mieszkańcy w prawdzie w tym sezonie letnim z niego nie skorzystają, ale w przyszłym już na pewno. Takie są zapewnienia.

W czasie upałów zabawa w wodzie. Wieczorami pokaz podświetlanych fontann. Tak będzie na wodnym placu zabaw, który powstaje właśnie na skwerze przy ul. Floriańskiej.

Za niecałe 2 miliony złotych zbudowana zostanie niecka z urządzeniami, strefa wypoczynku, siedziska i ścieżki łączące się z już istniejącymi alejkami. Główną atrakcją będzie strefa wodnej zabawy z kilkunastoma atrakcjami. Ochłody będzie można zaznać dzięki urządzeniom wodnym takim jak: wulkan, rybka, dżdżownica, tunel czy żabka.

– Cieszę się, że wyczekiwany przez wielu mieszkańców wodny plac zabaw nabiera kształtów. Oprócz tego, że będzie w nim można się schłodzić, to poza upalnymi dniami, będzie on pełnił rolę kolorowej, podświetlanej fontanny – wyjaśnia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Dzięki dyszom i lampom zamontowanym w posadzce, wieczorami lub poza sezonem letnim, będzie można tu zaprogramować sekwencje gry wody ze światłem. Obiekt będzie wyposażony w brodziki i będzie dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.

Budowa wodnego placu zabaw zakończy się jesienią, co oznacza, że już w przyszłym sezonie będzie można w pełni korzystać z jego atrakcji. Wodny Plac Zabaw przy ulicy Floriańskiej będzie ogólnodostępny. Każdy będzie mógł z niego bezpłatnie skorzystać.

Fot: UM Chorzów

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content