play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Chorzów: Dobre wieści dla przyszłych rodziców. Porodówka wraca do ZSM

today24 czerwca 2021

Background

Dobra wiadomość dla przyszłych rodziców. Do Chorzowa wraca porodówka. Tamtejszy Zespół Szpitali Miejskich zdobył kontrakt na działalność oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologii. Oznacza to, że  oddziały w ramach placówki ruszą – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – 1 lipca.

Oba oddziały swoje miejsce znalazły w budynku nr 1 – na parterze i pierwszym piętrze. Oddział ginekologiczno-położniczy to maksymalnie 15 miejsc dla mam z dziećmi oraz zespół porodowy umożliwiający 3 porody w tym samym czasie. Na oddziale znajdują się stanowiska resuscytacyjne dla noworodków zawierające urządzenia do ogrzewania, respirator czy kardiomonitor. Na pierwszym piętrze ulokowany został oddział neonatologii na 12 miejsc dla wcześniaków, noworodków obserwowanych czy tych wymagających ciągłej i pośredniej opieki. Oddział wyposażony jest w 4 inkubatory i posiada 2 stanowiska intensywnej terapii. Na terenie oddziału znajduje się też pokój laktacyjny ze sprzętem chłodniczym.

Przypomnijmy: Po tym jak prywatny podmiot zapowiedział zaprzestanie działalności ginekologiczno-położniczej w Chorzowie, dyrekcja ZSM oraz Prezydent Chorzowa podjęli starania o odtworzeniu „porodówki” w strukturach szpitala. Prace adaptacyjne dla nowego oddziału trwały od początku roku. Teraz, w pełni wyposażony, nowoczesny oddział prowadzi jeszcze ostatnie przygotowania, aby 1 lipca móc przyjąć pierwsze pacjentki.

źródło: ZSM w Chorzowie 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content