play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Handlował podróbkami i miał przedmioty przypominające broń

today30 stycznia 2020

Background

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą chorzowskiej komendy zabezpieczyli towar z naniesionymi podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Oprócz podróbek, 34-latek miał też przedmioty przypominające broń. Właścicielowi lewego towaru może grozić 2-letni pobyt w więzieniu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Chorzowie udaremnili sprzedaż dużej ilości towaru z podrobionymi znakami handlowymi różnych światowych marek. Stróże prawa ustalili i zatrzymali właściciela podrobionego towaru, który był wprowadzany do obrotu handlowego na portalu internetowym.

Zabezpieczony przez policjantów towar to między innymi odzież i obuwie. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 34-letni mieszkaniec Chorzowa. Za wprowadzenie do obrotu podrobionego towaru mężczyzna odpowie w myśl przepisów z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej. Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia.

To jednak nie koniec problemów mężczyzny, gdyż w swoim mieszkaniu miał również trzy sztuki przedmiotów przypominających broń, które trafiły już do biegłego. Od jego opinii zależeć będzie, czy 34-latek usłyszy kolejne zarzuty, a za nielegalne posiadanie broni grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content