play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Chorzów i Sosnowiec szykują kina samochodowe. Inne miasta też

today16 maja 2020

Background

W niedzielę (24 maja), w Chorzowie na parkingu przy ul. Cichej odbędzie się projekcja filmu „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle’a. Widzowie obejrzą go w bezpiecznych warunkach, siedząc we własnych samochodach. Dwa dni wcześniej (22 maja), ten sam obraz wyświetlony zostanie w Sosnowcu.

Po wielotygodniowym paraliżu spowodowanym epidemią koronawirusa, stopniowo znoszone są kolejne ograniczenia dotyczące m.in. organizacji wydarzeń kulturalnych. Dzięki temu możliwe stało się uruchomienie kin plenerowych i samochodowych. Chorzów będzie jednym z pierwszych miast, które zorganizuje seanse samochodowe.

– Już od jakiegoś czasu przygotowywaliśmy się do zorganizowania kina samochodowego, jednak do tej pory nie było takiej możliwości. Teraz się to zmieniło, dzięki czemu możemy przejść od planowania do realizacji, mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Pierwszy pokaz zaplanowano na niedzielę, 24 maja. Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.00, a na parking będzie można wjeżdżać od 20.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Widzowie powinni przed, w trakcie oraz po pokazie, pozostawać w samochodzie – dopuszczone są jedynie auta osobowe. Będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza autem.

Dwa dni wcześniej, w piątek, o tej samej porze, ten sam film wyświetlany będzie w Sosnowcu na dwóch ekranach obok Energetycznego Centrum Kultury przy ul. Będzińskiej. W sobotę, również o 21.00, pokaz słynnego obrazu Q.Tarantino, Pulp Fiction. „Widownia” może pomieścić 100 samochodów. Do kina samochodowego w Sosnowcu trzeba jednak kupić bilet.

Samochodowe oglądanie filmów  przygotowywane jest również m.in. w Katowicach

źródło: UM Chorzów, UM Sosnowiec, graf: UM Chorzów

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content