play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Kompletnie pijany kierowca wjechał na torowisko. Przyłapał go komendant

today29 marca 2021

Background

Komendant komisariatu w Chorzowie, w trakcie sobotniego zabezpieczenia meczu, zauważył niebezpieczną jazdę kierowcy, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na torowisko. 

Mł. insp. Wojciech Nowakowski, który na co dzień pełni funkcję Komendanta Komisariatu Policji I w Chorzowie w trakcie zabezpieczenia sobotniego meczu Ruchu Chorzów, patrolując miasto zauważył kierującego renault, który utknął na torowisku tramwajowym. Gdy zbliżał się do auta kierowca włączył wsteczny bieg i próbował odjechać z miejsca zdarzenia.

Komendant bez wahania podbiegł do pojazdu, wyjął kluczyki ze stacyjki oraz uniemożliwił kierującemu oddalenie się do czasu przybycia drogówki. Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego.

Urządzenie do badania trzeźwości wskazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Dzięki zdecydowanej postawie policjanta nie doszło do tragedii. 21-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przez sądem.

 

Źródło/Fot. Śląska Policja/Chorzów

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content