play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Mężczyzna usłyszał 338 zarzutów

today20 stycznia 2020

Background

Mężczyzna usłyszał 338 zarzutów. Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli śledztwo prowadzone pod nadzorem chorzowskiej prokuratury, dotyczące wyłudzania podatku VAT. Śledczy ustalili, że 37-letni mężczyzna podrabiał faktury VAT, aby nie płacić podatków.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chorzowskiej komendy, zakośczyli właśnie śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie. Jak ustalili śledczy, w okresaie od 2012 do 2016 roku, 37-letni mieszkaniec chorzowa prowadząc działalność gospodarczą, podrabiał faktury jednej z firm za rzekomo zakupiony od niej sprzęt komputerowy.

W ten sposób mężczyzna obniżał dochody swojej firmy, a co za tym idzie, nie odprowadzał należytego podatku. W ten sposób oszukał on Skarb Państwa na blisko 280 tysięcy złotych. W sumie śledczy udowodnili mężczyźnie 338 przestępstw i tyle właśnie usłyszał on zarzutów. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu wysoka grzywna i nawet 5 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content