play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Miasto rozpoczęło współpracę z Akademią Muzyczną z Katowic

today21 kwietnia 2021

Background

To nie melodia przyszłości, a fakt: Chorzów właśnie rozpoczął współpracę z Akademią Muzyczną z Katowic. Wspólne działania mają być skupione na występach w chorzowskiej Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu. Pierwsze koncertowe wydarzenie już za nami.

Rozpoczynamy oficjalną współpracę Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie i Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej. Jest to możliwe dzięki przychylności władz Chorzowa, więc ukłon też w ich stronę – mówi Łukasz Gliński z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.

Główną osią współpracy będą cykliczne występy studentów w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu, która znajduje się na chorzowskim rynku. Studenci zyskają zatem nowe, klimatyczne miejsce prób i koncertów, które będą rejestrowane i pomogą im w dalszym rozwoju kariery.

Tu będą się działy przepiękne rzeczy i bardzo zróżnicowane. Każda taka inicjatywa koncertowa będzie rejestrowana […] Chcemy szeroko wypromować zarówno galerię, jak i akademię, nasz wydział jazzu jak i poszczególnych wykonawców – tłumaczy dr hab. Paweł Tomaszewski, Dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Pierwsze wspólne przedsięwzięcie – rejestracja koncertu najzdolniejszych studentów (wśród nich osoby nominowane do Fryderyków) odbyło się 20 kwietnia. Wyszło… koncertowo, o czym przekonać można się tutaj:  https://fb.watch/4-ZLahEGsW/

źródło: UM Chorzów / zdjęcie poglądowe

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content