play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Chorzów: Na seniorów czeka 16 mieszkań „pod klucz”. Trwa nabór wniosków

today20 października 2021

Background

Od poniedziałku trwa nabór wniosków na mieszkania dla seniorów w Chorzowie. Na chętnych czeka 16 lokali przy ul. Karola Miarki.

Miasto Chorzów ogłosiło kolejny nabór wniosków w ramach programu „Mieszkanie dla seniora”. Do dyspozycji zainteresowanych osób jest 16 lokali zlokalizowany przy ul. Karola Miarki 40. Każdy z nich będzie w stanie „pod klucz”. Przyszli lokatorzy będą musieli tylko wnieść meble i natychmiast mogą cieszyć się z nowego lokum.

– Część mieszkań postanowiliśmy przekazać seniorom. Dostosowano do ich potrzeb, do wielkości ich rodzin. Standard lokali w pełni odpowiada ich potrzebom. W każdej klatce schodowej są windy, budynek jest komfortowy. Ogrzewanie jest z sieci, są także toalety. Myślę, że naszym seniorom będzie się tu bardzo dobrze mieszało – mówi naszemu reporterowi z-ca prezydenta miasta Chorzów, Marcin Michalik.

Osoby, które będą ubiegać się o mieszkania muszą spełnić określone wymagania. Wszystkie szczegóły odnośnie procedur znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Chorzowa. Znajdziecie je TUTAJ.

– Przede wszystkim trzeba mieszkać w Chorzowie. Nie wolno mieć mieszkania własnościowego, bo jest to mieszkanie komunalne, czyli dla osób nieposiadających własnego. Osoby ubiegające się muszą mieć dochód, więc nie są to mieszkania socjalne. Trzeba dysponować emeryturom, tak aby można było je utrzymać. Znajdziemy lokatorów. W poprzednich latach robiliśmy mieszkania dla młodych i mieszkania dla seniorów, wszystkie są zajęte – tłumaczy Michalik.

fot.: FB – Marcin Michalik

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content