play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Nie będzie podwyżek za wywóz odpadów

today12 stycznia 2021

Background

Dobra informacja dla mieszkańców Chorzowa. W tym roku nie będzie podwyżki za wywóz śmieci. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na odbiór odpadów.

Najważniejsza informacja jest taka, że nie będzie wzrostu stawki za wywóz odpadów w Chorzowie w 2021 roku. To ważne zwłaszcza w sytuacji, w której widzimy jak kolejne samorzady województwa śląskiego borykają się z dużymi podwyżkami cen wywozu śmieci. Tym razem w Chorzowie udało się utrzymać dotychczasową stawkę. – Mówi nam Kamil Nowak z chorzowskiego magistratu.

Podobnie jak w latach poprzednich wywozem odpadów w Chorzowie zajmie się PTS Alba.
Umowa na 28 milionów złotych będzie obowiązywała do końca 2021 roku. Zainteresowanie przetargiem było spore. Firmy składały odwołania od przetargu a sprawa trafiła aż do Krajowej Izby Odwoławczej. Co niestety trochę wydłużyło czas procedury. Finalnie weryfikowany przez KIO przetarg wygrała PTS Alba i to ta firma będzie odbierała i gospodarowała odpadami chorzowian w tym roku. – dodaje Nowak.
Stawka miesięczna za wywóz odpadów nie zmieni się i będzie wynosiła nadal 26,90 zł na osobę, za odpady segregowane i dwa razy więcej za odpady bez segregacji.

zdjęcie: pixabay

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content