play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Chorzów: Nocne zwiedzanie miasta może ich sporo kosztować

today20 kwietnia 2020

Background

Policjanci z Chorzowa, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zatrzymali 13 pseudokibiców katowickiej drużyny, którzy bez celu poruszali się po ulicach Chorzowa. Za naruszenie obowiązków przemieszczania się sporządzono notatki urzędowe do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z chorzowskiej „dwójki” zauważyli w trakcie patrolu miasta kilka samochodów z pseudokibicami jednej z katowickich drużyn piłkarskich, grupujących się w rejonie Chorzowa II. Natychmiast powiadomili dyżurnego chorzowskiej komendy, który niezwłocznie przekazał informacje do wszystkich patroli oraz w porozumieniu z dyżurnym komendy wojewódzkiej na teren miasta skierował mundurowych z katowickiego oddziału prewencji.

Jako pierwsi interweniowali policjanci z chorzowskiej drogówki, którzy zauważyli wskazane pojazdy w rejonie ul Katowickiej. Gdy zatrzymali jeden z nich, we wnętrzu znajdowało się czterech mieszkańców Katowic. Jak tłumaczyli, „na terenie Chorzowa są w celach rekreacyjnych, aby nocą pozwiedzać miasto”. W trakcie kontroli pojazdu policjanci we wnętrzu znaleźli farby w sprayu oraz akcesoria do sportów walki. Chwilę później zatrzymani zostali kolejni pseudokibice.

W sumie zatrzymanych zostało 13 osób. Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami, ponadto całe zdarzenie mundurowi opisali w notatce dotyczącej naruszeń, zakazów i ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która trafi teraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie. Organ ten może nałożyć na nich grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content